30 Ekim 2015 Cuma

Google Örümcekleri Nedir?

İNDEX HIZINI ETKILEYEN FAKTÖR: ÖRÜMCEKLER

Web sitenizde ki içeriklerin taranıp indekslenmesi( arama sonuçlarında yer alması) için googlenin özel yazılım botları sürekli gezinme halindedir. Yeni kurulan bir sitenin index hızının düşük olmasının sebebi örümceklerin siteye uğramamasıdır.

Yeni açılan bir websiteye Google Örümceklerini çekmek için site haritası göndermek gerekir. Bkz: Site haritası göndermek

İndex Hızı Nasıl Artırılır?

İndex hızı sitenin güncelliğine ve kodların seo uyumlu olmasına bağlı olarak farklılık gösterir. Temanızın seo uyumlu olması kodların temiz ve örümceklerin rahat gezebilmesi anlamına gelir. sitenizde robots.txt dosyasının olması Örümcekler tarafından sitenizin algılanmasını sağlar. Algılanan site içeriğinde ki sayfalar ve bağlantılar takip edilerek baştan aşağı taranır. Taranan veriler arama motorunda yerini alır. Örümceklerin sitenizi daha sık ziyaret etmesini sağlamak için güncel olarak içerik eklemeniz faydalı olacaktır. Dikkat etmeniz gerek konu içeriğin alıntı olmamasıdır. Çünkü alıntı içerikler başka sitelerden kopya olduğu için sıralamada geri planda kalır.

Sitenizde robots.txt dosyasının olup olmadığını öğrenmek için 'Open Seo Stats' isimli chrome eklentisini tarayıcınıza kurarak öğrenebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder