11 Nisan 2018 Çarşamba

Blogger emoji eklentisi

Bloğunuza Emoji Tepki İfadeleri Ekleyin!

blogger emoji tepki eklentisi

Emojiler son bir kaç yıldır hayatımıza girdi, sosyal medyadan alışık olduğumuz emojileri bloğumuzda görmekte mümkün hale geldi. Kod olarak temaya eklenen emoji tepki butonları okuyucularınızın paylaşımınıza emojiyle tepki göstermesine yarar. Onedio.com'da görmeye alışık olduğumuz emojiyle oylama butonları siz de kendi sitenize ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda blogger emoji butonları nasıl eklenir sorusuna cevap vereceğiz.


Öncelikle kodu alacağımız sitede hesap oluşturmak gerekiyor.
 •  Sharethis.com sitesine gidin.
 • ''Get Reaction Buttons'' yazan turuncu renkli butona tıklayın.
 • Açılan ekrandan emojilerin sola dayalı mıi ortalı mı yoksa sağa dayalı mı olacağını seçin. Açılınca ortada duran seçilidir. Dokunmadan aşağı inip ''Resgister & Get the code'' yazan yeşil butona tıklayın.
 • Açılan sayfadaki formu doldurun. Domain adresinizi, mail adresinizi ve yeni şifrenizi belirleyip formu doldurun ve gönderin. Şifrenizi unutmamak için not belgesine kayıt edin.
 • Karşınıza çıkan kodlardan birincisini kopyalayıp bloğunuzun temasına ulaşmak için Tema > Html'yi düzenle yolunu izleyin. Temanızın kodlarına ulaşınca ctrl+a tuşlarına basarak hepsini seçin ve ctrl+c tuşlarına basarak temayı kopyalayın. Yeni bir metin belgesine yapıştırıp ctrl+s tuşlarına basarak kaydedin. Temanızın yedeğini aldıktan sonra,
 • Temanın içinden </body> kodunun üzerine birinci kodu yapıştırın. Temanız kodu kabul etmeyecek çünkü kodun içinde bulunan bir yeri düzeltmeniz gerekiyor. & simgesinin yanına amp; yazıp kaydedebilirsiniz. Örnek kod: <script type='text/javascript' src='//platform-api.sharethis.com/js/sharethis.js#property=5ace773314b55000132322pp&amp;product=inline-reaction-buttons' async='async'></script>
 • Mail adresinize gelen hoşgeldiniz iletisine tıklayıp hesabınızı onaylayın.
 • Mail adresinize gelen kodu kopyalayın ve onu da temanızdaki <data:post.body/> etiketinin altına yapıştırıp temayı kaydedin.
 • Maile gelen mesajdaki Login yazan yeşil butona tıklayın. Açılan sayfadan ''Reaction Buttons'' yazan yerin altındaki düğmeyi aktif yapın. Off seçiliyken On yaparak yeşil olmasını sağlayın.
 • Sayfanın altına inip ''Update'' butonuna basın ve 5 dk. bekleyin.
 • Eğer 5 dakika sonra emojiler paylaştığınız yazının sonunda görünmediyse temanızdaki <data:post.body/> kodunu tekrar aratın, bu kodun aynısından bir tane daha varsa önceki yapıştırdığınız yerden alıp onun altına yapıştırın.

Bu yazının altında gördüğünüz emojiler de burada yazılanların uygulanmasıyla yapılmıştır.

2 yorum:

 1. Blog Sayfanızı Çok Beğendim Sizide Siteme Beklerim. www.teknoneed.com

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle çok güzel bir yazı sitemde uygulayacağım
  siteme beklerim: https://www.teknokuzgun.cf/

  YanıtlaSil