Domain Nasıl Alınır?

Domain, web sitenizin linkte görünecek adıdır. ''Com, Net, Org, Tv'' gibi popüler domainlerin yanısıra yeni çıkan ''Kim, Online, Blog, İst'' gibi alan adı uzantılarını da tercih edebilirsiniz.

Domain nerden alınır?


Alan adı kayıt eden güvenilir yerli firmalar mevcuttur. Örneğin; ''isimtescil, natro, İhs, Domain hizmetleri, Hostinger'' gibi firmalar en popüler yerli alan adı sağlayıcılardır. Ayrıca yabancı domain firmalarını da tercih edebilirsiniz. Godaddy, en çok tercih edilen firmalardandır.

Domain nasıl alınır?


Domain satın almak için kredi kartı veya banka kartınızın olması gerekir. Yerli sitelerden banka kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Domain alacağınız siteye üye olarak giriş yaptıktan sonra istediiniz domaini aratıp ''tescil et'' butonuna tıklayarak sepete eklersiniz. Ödeme bilgilerinizi girip domaini kaç yıllığına tescil tmek istediğinizi belirtirsiniz. Tek seferde 1 yıldan 10 yıla kadar kayıt edebilirsiniz.

Domain ücretleri ne kadar?


Fomain ücretleri firmaların kampanyalarına göre değişmektedir. İlk yıl indirimli olan domainler ikinci yılda normal fiyatına döner. Güncel domain fiyatları burada listelenmiştir.

Domain Nasıl Alınır? Domain Nasıl Alınır? Reviewed by Blog Geliştir on 02:57 Rating: 5

Hiç yorum yok:

MultiSMART Cloud Server